KONST / Oljemålningar / Oljemålning 14545099
nr 1454 5099
Erik Juselius
(1891-1948), Finland
Oljemålning, Åland 1938. Signerad. Olja på duk, 45x54, yttermått inklusive ram: 59x68 cm
Erik Juselius, finländsk målare född 1891, död 1948.
Utrop:
800 kr
Såld:
1.000 kr
måndag 14 mars 2022
kl 19:21:51
500 kr
700 kr
800 kr (Budbetjänt)
900 kr